Nadeszły upalne dni i jedyne na co mam ochotę to lody. Szczerze nawet na śniadanie mogłabym je jeść. Ale co jeżeli ktoś tak jak ja powinien ograniczać słodycze aby cztery litery nie wymknęły się spod kontroli? Trzeba odchudzić i zmodyfikować nasz ( mój) ulubiony deser tak, aby był zgodny z naszym planem dietetycznym.

Ponieważ lubię wszystkie lody, nie tylko te tłuste mleczne kremowe ody ( najpyszniejsze są w Turcji!!), ale też owocowe sorbety, wpadłam na pomysł przygotowania mrożonego koktajlu. Takie śniadanie na szybko w przepysznej owocowej formie. Do swojego deseru nie dodałam cukru, jeżeli uznacie, że dla was taki smak jest zbyt cierpki możecie dodać nieco stevii, miodu lub ksylitolu. Pamiętajcie jednak, że owoce same w sobie mają sporo cukru, więc jeżeli dosładzacie  miodem, to ostrożnie. Parę dni, bez dosładzania wszystkiego spowoduje, że naturalna słodycz będzie dla nas bardziej wyrazista.

mrozony-deser1

Koktajl z mrożonymi owocami

Składniki na ok 800 ml koktajlu

350-400 g mrożonych truskawek

1 duży słodki banan ( najlepiej zamrożony przez noc)

200-250 ml maślanki  ( może być mleko roślinne)

*opcjonalnie słodzidło ( miód, stevia, ksyitol, etc)

 

Truskawki i banana umieszczamy w blenderze, który ma odpowiednią moc do zmiksowania lodu. Niektóre posiadają funkcję kruszenia lodu. Kiedy owoce są już nieco rozdrobnione dolewamy maślankę, kefir lub mleko roślinne. To wspaniały deser, który jest w konsystencji czymś pomiędzy gęstym koktajlem a kruszonem owocowym. Dla wielbicieli słodkich owocowych koktajli polecam też owsiany koktajl z owocami.

Smacznego!

mrozony-deser3