mini-kanapki.

Karnawał w pełni, a co za tym idzie spotkania z przyjaciółmi, imprezki i prawdziwe bale. Jednak wiele osób, podobnie jak Sylwestra, tak i karnawałowe przyjęcia spędzi na domówkach. Niektóre to bardzo kameralne spotkania, inne zorganizowane z niezwykłym rozmachem bale. Tak czy siak, goście muszą coś jeść. Wiele osób przed imprezą nie chce spędzać zbyt wiele czasu w kuchni. Właśnie dla nich są kanapki! Były one hitem spotkań towarzyskich naszych rodziców, a teraz wracają. Maleńkie wykrawane w fikuśne wzory tartinki i zwyczajne kanapeczki, wszystkie będą miłym odświeżeniem, bo kanapki jemy chętnie, a kiedy ktoś je zrobi za nas, są jeszcze smaczniejsze. Polecam ich wykonanie z bagietki, takie małe kanapeczki, na góra dwa kęsy będą jeszcze bardziej zachęcające. Jeżeli chodzi o dodatki, to waszym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

mini-kanapki2.

Mini kanapki na imprezę

Składniki

Bagietka

serek do chleba ( ja używam serka „Mój Ulubiony” który mieszam z chrzanem do smaku)

majonez

pomidorki koktajlowe

sardele

salami

kilka plasterków żółtego sera

ogórek zielony

szalotka

papryka ( najlepiej konserwowa)

sól, pieprz

 

Bagietkę kroję na kromki, które smaruję serkiem wymieszanym z chrzanem, a dodaję cieniutką warstewkę majonezu. Na nim układam żółty ser, salami lub sardele, połówki pomidorka, cebulę, paprykę i ogórka. Całość posypuję grubo mielonym pieprzem i ewentualnie solą.

Do kanapek idealnie nadają się jajka gotowane na twardo, łosoś, sery pleśniowe, wszelkie pikle, dojrzewające wędliny, pasty kanapkowe, kiełki, sałata. Tak jak pisałam, tylko fantazja nas ogranicza.

Smacznego!

mini-kanapki1.