Orientalischer Farbklang - Decken, Kissen und Tablett mit gläserner Teekanne auf einer Holztruhe

 

Nieustające wakacje…czyli w domu jak na urlopie

Za progiem listopad, jesienne szarugi i słota typowa dla tej pory roku. Jednak nie ma powodu aby nie cieszyć się słońcem lata i gorącem plaż na co dzień, nawet w środku zimy. Zwykle aby w chłodny i ponury wieczór nieco wspomnieć żar lata, lub choćby jego gasnącą iskierkę, zawijam się w koc i z kubkiem herbaty malinowej oglądam zdjęcia z wakacji. Co jeszcze można zrobić aby przenieść się na gorącą plażę Miami, magiczne i bajecznie kolorowe uliczki Barcelony czy przepełnionego przepychem Dubaju?

Artist's Sitting Room

    Wystrój wnętrz to niezwykle istotny element naszego życia. Ktoś może to negować, ale nasze otoczenie wpływa na nasz nastrój i nas samych. Dzięki odpowiedniej kolorystyce i dodatkom możemy sprawić, że nawet w najmroźniejszą zimę w naszym saloniku poczujemy się jak na skąpanej słońcem Ibizie, lub w urokliwym i orientalnym Marrakeszu. Sama osobiście uwielbiam greckie klimaty i tamtejsze biele i błękity przeniosłabym na naszą polską ziemię, jednak nie każdy chciałby takiej transformacji, dlatego lubuję się w pięknych wystrojach wnętrz.

Terrassenbereich eines mediterranen weissen Wohnhauses mit Tisch & Stühlen aus Metall, Bodenkissen & Hängematte

     Aby podróżować po niesamowicie barwnych wnętrzach nie musimy przemeblowywać całego mieszkania. Możemy podziwiać piękne zdjęcia, które tworzą niezwykły klimat i sprawią, że nasza wyobraźnia zabierze nas na wakacyjny wyjazd. Oddajmy się więc chwili relaksu i poszukajmy inspiracji wnętrzarskich.

Living room and terrace with an ocean view - cozy upholstered day beds by an open picture window in front of a terrace

 * Tekst inspirowany artykułem Westwing.