faceci od kuchni

Jestem świeżo po obejrzeniu przecudnej urody francuskiej komedii, pt. Faceci od kuchni. Pani Magda Gessler powiedziała o niej” Pyszna komedia prosto z Paryża. Spróbujcie.” Jakie jest moje zdanie? Ta propozycja jest…przepyszna!

To niezwykle lekka komedia o perypetiach Jacky’ego – kucharza z zamiłowania, perfekcjonisty i absolutnego fana szefa kuchni  Alexandra. Jacky to niezwykle śmieszna postać, która z miłości do kuchni, wyrafinowanych smaków i dążenia do perfekcji w tej dziedzinie plącze się w przedziwne perypetie i te zawodowe, i prywatne. Film dla każdego! Powiecie, że skoro dla każdego, to pewnie dla nikogo, ale to błąd.  To bardzo ciepła opowieść, przeplatana dobrym francuskim humorem. Pozycja dla osób zmęczonych całkowitą amerykanizacją kina lub natłokiem wulgaryzmów i przemocy.

To film nie tylko dla fanów kulinarnych propozycji, ale dla każdego kto ma ochotę poczuć przyjemne ciepło i radość.  To prosta, ale wesoła opowieść o spełnianiu marzeń, pokonywaniu przeciwności losu oraz frustracjach wytrawnego kucharza.

Polecam każdemu!