Tak, znowu kuskus!Ale co ja poradzę, że ostatnio mam mało czasu. No może inaczej, pogoda i temperatura nie nastrajają mnie do pitraszenia! Szukam jakiś szybkich pomysłów, nowych ciekawych smaków i potraw, które można zabrać ze sobą w plastykowym pojemniczku ze sobą ( w te upały to tylko suchary i woda da radę).

Nie wiem jak Wam, ale wczorajszy dzień dał mi do wiwatu. Masa spraw do załatwienia, kolejki w banku i pośredniaku, potem sterczenie przy desce do prasowania! Swoją drogą nie wiem jaki czort mnie do tego prasowania podkusił?! W taką pogodę! Cóż, człowiek nie zawsze odpowiada za swoje czyny, a te nie zawsze są w pełni poczytalne.

Ostatnio nagotowałam fasoli i sama nie miałam pomysłu co z niej stworzyć. Wyszedł mi gar zupy fasolowej ( foto i przepis później) i góra kotletów. Niestety, kotlety wyszły średnio. Rozpadają się i idą na kanapki jako pasta, przecież ich nie wyrzucę! No więc przejedzona fasolą na kolację wymyśliłam coś co w zamyśle przynajmniej miało być lekkie i warzywne.

Kuskus z jogurtem i warzywami

Filiżanka kaszy kuskus

1.5 filiżanki wrzątku ( plus ulubione przyprawy i trochę soli)

2 małe pomidory

4 spore rzodkiewki

mała cebulka

szczypiorek

mały jogurt naturalny

Z kuskusem wiadomo jak 🙂 Zalewamy wrzątkiem i czekamy. Po chwili dodajemy jogurty ( ten się zrobi rzadki pod wpływem ciepła, ale to nic). Obieramy pomidory i kroimy w kostkę , rzodkiewkę w słupki, a cebulkę bardzo drobno szatkujemy. Dodajemy sól, pieprz, ja dodałam jeszcze czosnek, bazylię i oregano.

Wstawić całość do lodówki i schłodzić porządnie.

Smacznego!

 

Couscous with yoghurt and vegetables

A cup of couscous

1.5 cups of boiling water (plus your favourite spices and a pinch of salt)

2 small tomatoes

4 big radishes

a small onion

chive

a little plain yoghurt

Preparation of couscous is well known 🙂 Pour boiling water and wait. After a while, add the yoghurt (It will become thin due to the heat, but don’t bother ). Peel tomatoes and cut into cubes, radishes in bars, and very finely chop onion. Add salt, pepper, I added one clove of garlic, basil and oregano.

Put the dish into the refrigerator and cool properly.

Enjoy!