Wakacje niestety przeszły już do historii. No może jeszcze studenci mogą się bawić, o ile zaliczyli przed wakacjami wszystkie egzaminy. Niestety dzieciaki pomaszerowały z tornistrami i mamy już drugi tydzień nauki.

Mój Młody jest już w trzeciej klasie. Matko kochana, kiedy to zleciało?! Do tej pory przez dwie pierwsze klasy w zasadzie nie jadł wiele rzeczy przynoszonych z domu, bo w szkole „jadł” obiady. W zasadzie to my płaciliśmy za obiady, a efekt był średni- głównie podziubał jakieś przysmaki typu bigos, czy kociołek krakowski, wybrał z jednego kiełbaskę, a z drugiego ziemniaki i ewentualnie dobił się chlebem, który jak się okazuje był towarem reglamentowanym i na jedno dziecko przypadały 2 kromki. Chcąc uniknąć jego łez ( bo inni jedzą obiad i mają kanapki i inne jedzenie) dawaliśmy mu pudełka, ale ani jedzenie z domu nie było zjadane, ani obiady nie były szczególnie pożądane przez Młodego.

Jako że jestem teraz w domu, postawiłam go przed wolnym wyborem – czy chcesz jeść obiad w szkole czy po powrocie do domu. No i dzieć mój wybrał, że będzie brać kanapki, a po powrocie obiad.

Od dziś będę co tydzień prezentować co Młody zabiera ze sobą do szkoły ( póki co bardzo monotonnie, ale rozkręcimy się spokojnie).

Opiszę też Wam, jak sprytnie przekonaliśmy się do nowych smaków, a nawet warzyw!!! Ale to już nie na dziś. Póki co festiwal kanapek 😉

Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

Kanapki dostawał z:

serem wędzonym i salami,

twarożkiem z ziołami i domową wędliną drobiową

masłem orzechowym i bananem

Serem żółtym i pastą jajeczną ( ze szczypiorkiem i rzodkiewką)

Wiem, że wiele z Was jest przeciwna słodyczom, ale ja wolę dać mu wafelek, niż zastanawiać się czy je w szkole inne cuda, kupuje cole itp.

Dodatkowo super sprawdziły się u nas kabanosy, mini krakersy i ser mozarella w słupkach i musy owocowe. Jak tylko sama ze sobą się ogarnę zaczynam domową produkcję różnych przysmaków do pudełek.

Udanego tygodnia kochani!