Wtorkowy cykl dieta bikini. Dziś:

Dieta 1000kcal

Bardzo często pierwszym pomysłem na odchudzanie jest ograniczenie kaloryczności produktów. Jest to na pewno skuteczne i rozsądne rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach komponowania menu dla diety 1000 kcal:

podział kaloryczności posiłków:

śniadanie : 250 kcal

II śniadanie i podwieczorek: 100 kcal

obiad: 350 kcal

kolacja: 200 kcal

 

Najważniejsze założenia:

  1. tygodniowo tracimy ok 1 kg ( początkowo może to być nawet 2-4kg jednak później tempo chudnięcia zwolni)
  2. należy zaplanować na każdy dzień 5 posiłków 3 główne i 2 przekąski, zgodnie z limitem kalorycznym podanym powyżej
  3. można ją stosować na własną rękę przez okres ok. miesiąca, potem należy się skonsultować z lekarzem, celem sprawdzenia czy nasz stan zdrowia pozwala na jej przedłużenie
  4. każda przekąska czy słodzony napój jest zaliczany jako posiłek, dlatego warto mądrze i uważnie komponować menu
  5. należy dużo pić, jak przy każdej diecie zalecane jest spożycie ok 1.5-2 l płynu( woda, herbatki ziołowe i owocowe, kawa zbożowa)

Początkowo liczenie kalorii i układanie jadłospisów może być trudne i uciążliwe, ale z czasem wejdzie użytkownikom w krew.

Jest to dieta łatwa do zastosowania w okresie letnim, kiedy mamy wysyp warzyw i owoców, które są zdrowe i wiele z nich jest niskokalorycznych.

W czasie diety 1000 kcal nie rezygnujcie z tłuszczy. Warto wybierać te zdrowe: oliwę z oliwek, dobry olej rzepakowy pozwolą przyswoić wiele witamin z warzyw. Pamiętajcie że próba całkowitej rezygnacji z używania dobrych tłuszczy, spowoduje zły stan skóry, włosów i paznokci.

Poniżej przykładowe Menu:

Przydatne linki:

Tabela kaloryczna

Tabela kaloryczna2

Tabela kalorii

Ile waży – bardzo przydatna stronka, nie tylko wartości kaloryczne i odżywcze ale i waga w porcjach, szklankach, łyżkach itp.