Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad tym co podać moim gościom, aby :

po pierwsze było to coś na jeden kęs ( góra dwa),

po drugie coś warzywnego, zdrowego i smacznego,

po trzecie i najważniejsze aby to było coś łatwego w przygotowaniu!!!

Przed ostatnim spotkaniem ze znajomymi stałam jak otępiała przed otwartą lodówką i wgapiałam się tempo w jej wnętrze. Nie wiem, miałam chyba wrażenie że produkty spożywcze przemówią do mnie ludzkim głosem i co więcej same zaproponują, co z nich najlepszego przyrządzi! O naiwności moja nieograniczona. Fantazjo utopijna i bezrefleksyjna. Jakże mylące są wasze myśli teraz. Pewnie lekko uśmiechacie się pod nosem nad moimi wizjami gadających pomidorów, ale właśnie tak stojąc w drzwiach lodówki, czekając aż mnie piorun z nieba porazi za marnowanie energii oko moje padło na szufladę z warzywami. No a tam… same skarby. Oczywiście moja ukochana cukinia i … gruszka miłości, czyli bakłażan.

Po ich dokładnym umyciu nóż sam kroił i prawie decydował sam decydował co i jak robić. Tak więc bakłażan pokrojony w plastry w poprzek a cukinia wzdłuż.

Plasterki bakłażana obtoczyłam w soli i jak puściły sok opłukałam pod bieżącą wodą. Później plasterki smażymy na patelni grillowej ( wcześniej posmarowaną olejem rzepakowym lub oliwą z oliwek).

„Wsad” do naszej przekąski to serek biały „Mój Ulubiony”. Urocza nazwa, doprawdy! Ten serek jest super jak nie macie czasu na miksowanie zwykłego twarogu z jogurtem aż do uzyskania idealnej konsystencji, bo takową już posiada! Jedyne co musimy to nadać mu jeszcze idealny smak. Ja przygotowałam dwie wersje smakowe: chrzanową i czosnkową, ale tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Serek podzieliłam na 2 części, do każdej dodałam sól i biały pieprz. Do wersji z chrzanem dodałam szczyptę cukru i kilka kropel soku z cytryny, a do wersji czosnkowej odrobinę natki pietruszki i bazylii.

Kiedy serki już gotowe smarujemy podgrilowane ( a tak naprawdę podsmażone ) plastry cukinii i bakłażana i zawijamy je. Aby się nie rozpadły spinamy każdą wykałaczką. I viola pyszna przekąska gotowa.

 

Smacznego 🙂