szybkie14

Kiedy przygotowywałam słoiczki z dżemem rabarbarowym nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak bardzo będą przydatne. W weekend muszę zrobić spory zapas, bo to prawdziwe cudo, którego próżno szukać na sklepowych półkach. Chyba, że ktoś z Was spotkał gotowe, to chętnie przetestuję.

Z użyciem słoiczka o pojemności ok 150 ml przygotowałam ekspresowe ciasto, które może być takim kołem ratunkowym, kiedy goście wysyłają smsa w ostatniej chwili.

Dzisiejsze ciasto powstało podczas wspólnego gotowania całkiej sporej grupy blogerów. W wirtualnym gotowaniu udział ze mną wzięli: Panna Malwinna, Bartek, Gin, Martynosia, Sianko, Zuzia i Mops.

szybkie7

Szybkie ciasto z rabarbarem

Szkładniki:

4 jaja

8 łyżek mąki

8 łyżek kwaśnej śmietany ( 300 g)

6 łyżek cukru ( w przepisie jest 8, ale daję mniej)

łyżeczka cukru waniliowego

8 łyżek oleju

2 łyżeczki proszku do pieczenia

garść midgałów

ekstra łyżka cukru

słoiczek dżemu rabarbarowego

szybkie3

Ciasto nie może być łatwiejsze. Wszystkie składniki poza dżemem, ekstra łyżką cukru i migdałami umieszczamy w misce i mieszamy szybko i energicznie do uzyskania gładkiej konsystencji. Ciasto będzie gęste, jak ciasto na muffiny czy pankejki. Formę wykładamy papierem do pieczenia, wylewamy ciasto, wygładzamy łyżką i uderzamy blachą o blat, aby usunąć ewentualne powietrze z ciasta. Na wierzchu łyżeczką układamy kleksy dżemu rabarbarowego. Bardzo delikatnie mieszamy dżem tworząc na wierzchu delikatne esy-floresy. Wierzch obsypujemy migdałami i garścią cukru ( ekstra łyżka).

Pieczemy w 175 °C przez 40-45 minut.

Smacznego!

szybkie